Northumberland – sveciuose pas Harry Potteri - 2 dalis

Alnwick pilis

Va cia tai tikroji Harrio Potterio pilis, cia filmas ir buvo nufilmuotas, cia Harris mokesi and sluotos skraidyti… Pilis apsupta graziausiu ir nepigiai uz iejima susimoketi prasanciu sodu… Paziureje I kainas nutareme I vidu neiti. Uzteko pasivaikscioti miske ir nusifotografuoti su pilim is tolo. Harrio Potterio pilis Taip pat su medzio nameliu.
medzio namelis Jei ka nors domina, tai iejimas I sodus kainuoja apie 10 svaru, i pili - 12.50.

Hadrian wall (Adriano siena)

Reikia gi saliai tureti kokia nors zymia siena. Jos dydis ir ispudingumas dazniausiai proporcigas salies dydziui. Nors ir ne Kinijos didzioji siena, bet vistiek gi siokia tokia siena ir verta demesio, bei nusifotografavimo.

Adriano siena, Anglija Lietuviskai si akmes bei zemiu itvirtinimo linija vadinasi ne kaip kitaip, o Adriano siena. Trumpa jos istorija yra tokia. Senoves Romos laikasis didele Britanijos dali valde Romenai. Apsiginti nuo barbaru niekadeju skotu imperatorius Adrianas susimurijo siena. Jos statybas vykde apie 18000 vergu bei kariu. Jie triuse diena nakti, kol sumeistravo apie 140 km ilgio, 2.4 m plocio ir 3-5 m aukscio siena. Ji dabar itraukta I Unesco saugomu objektu sarasa. Dabar labai daug entuziastu apsiginklave lazdomis ir apsiave kalnu batais leidziasi i 84 myliu kelione siai sienai apeiti. Nors didioji jos dalis sugriuvusi, taciau juk galima spresti ir is poros belikusiu plytu apie tvoros, t.y. sienos didybe. Mes zinoma net minties neturejome slaistytis laukais palei sienos liekanas, todel nuvaziave i svarbiausia view point, tingiai pasivaiksciojome. Uzkopti ant tvoros visai nebuvo sunku. Sakyciau jos dydis buvo koks 1 metras, o likusieji tikriausiai sulindo i zeme. Tiesa mus tuojau pat nuo jos nuvijo National Trust darbuotojas, paiskindamas, kad visokie parazitai laipiotojai kaip tik ir yra priezastis, kodel belikusi siena tokia maza.

Anglija, Northumberland Pasigrozeje siuo istabiai didingu kuriniu teseme kelione.
Pakeliui teko sustoti ir pakeisti padanga.

Anglija, NorthumberlandKol bendrakeliaiviai sunkiai triuse, as uzsiminejau makrofografija.

Makrofotografija
High force krioklys

Demesio! Tai vienintelis mokamas krioklys su kuriuo iki siol teko susidurti. Mokestis, tik 1.5 svaro, bet vistiek – kas cia per lupikavimas? Uz naturalu gamtos kurini? Mano nuomone tai absurdu absurdas. Apmokestinti vandens telkini! Jei Islandijoje uz kiekviena kriokli tektu moketi, seniai butume susibankrutave, o sallies ekonominis lygis neregetai pakiles. Prie jo zinoma nugristi tvarkingi takeliai, bei pastatytos saugios sieneles. Teveliai patogiai gali pasiekti tiksla su mazyliais bei vezimeliais…Bet vistiek leiskite paklausti, kas cia per keista Anglijos mada visur gristi takelius, vielom tverti miskus bei ezerus, deti draudimus zengti ant zoles, listi i vandeni ir grybauti? Dabar iki pilnos laimes dar ir kriokli apmokestino. Truputi pabumbejusi noriu isreiksti susizavejima sia vandens pursklais trykstancia 21 metro kaskada. Bei leisti pasigrozeti fotografijomis.Tiek jau to tas vienas svaras… Gamta isties nuostabi kureja, o mena reikia kartais paremti.high force krioklys, Anglija

Comments

POPULIARIAUSI