Monday, 16 July 2012

Cinque Terre - Corniglia

Virš jūros lygio aukščiausiai (apie 100 metrų) iškilęs Corniglia kaimas. Norint nusigauti iki jo reikia įveikti 382 laiptelius, tačiau pakilus atsiveriantys vaizdai verti šiokių tokių fizinių pastangų: nuo aukštos Corniglia aikštelės žvilgsniu galima aprėpti visą penkių žemių panoramą ir pasigrožėti vynuogynais bei terasomis. Tikėjomės pamatyti visus miestelius... Du vienoje pusėje ir du kitoje (bent jau taip teigia Wikipedia), bet kažkodėl tolumoje matėsi vienintelė ką tik palikta Manarola. Gal blogai žiūrėjom?
Pats kopimas pasirodė lengvesnis nei tikėjausi. Galvojau bus sunkiau. 
Tiesa susisiekimas nėra pats tiesmukiausias. Traukinys kursuojantis tarp miestelių dažnai ją praleidžia, keltas irgi nestoja, nes tai vienintelis kaimas įsikūręs būtent uolos viršūnėje, o ne aplipęs ją su į viršų kylančiom gatvelėm. Todėl man jis pasirodė tuščiausias ir gal dėl to jaukiausias. Juk nebuvo jokio sausakimšo pliažo. Tiesa, čia mes gerokai pastrigome, nes traukiniai kursavo itin retai, o eiti pėsčiomis iki kito miesto karštyje netraukė. Todėl gal kokį pusvalandį kiurksojome stotyje. Bijodami praleisti tą retąjį traukinį atėjome gerokai per anksti. 

1 comment:

  1. Oi kaip grazu, kaip as pasiilgau Italijos :) Reiks kada vel aplankyti :) Kokios grazios tos siauros gatveles ir tie visokie niekuciai ant palangiu :) Vat cia tai vasara :)

    As kai gyvenau pietu Italijoj, mums i miesto centra panasiai reikdavo nusigauti, lipti ilgai ir aukstai, bet vaizdai budavo labai grazus :)

    ReplyDelete