Friday, 13 July 2012

Cinque Terre - Riomaggiore

Jau kuris laikas norėjau aplankyti Cinque Terre – penkis mažus miestelius įsikūrusius ant kalvų Ligūrijos regione Italijoje. Į juos patekti galima trim būdais: pėsčiomis, laivu ir traukiniu. Tik jau ne mašima. Mes bekeliaudami padarėme tikriausiai visas įmanomas klaidas. Eiti pėsčiomis būtų buvę labai smagu, bet tik ne 30C karštyje spiginant saulei. Važiuoti traukiniu būtų buvę labai patogu, atstumai trumputėliai (kokių 5 miniučių), bet kažkaip praleidom daugiau laiko stotyse belaukdami tų traukinių, nei pačiam traukiny. Jie važinėja kas valandą ir nenorėdami praleisti traukinio, ateidavom gerokai iš anksto. Maža to dar sugebėjome važiuodami iš Sestri Levante (kur buvom apsistoję) išlipti Levanto ir atsižymėti Cinque Terre pasus, kurie galioja tik nuo šios stoties. Kadangi esame laimės kūdikiai, kito traukinio pralaukėm visa valandą, nes pataikėm būten į tą tarpą, kai traukiniai važiuoja itin retai. O tų bilietų vistiek niekas netikrino... 
Galvojau apie Cinque Terre glaustai pasisakysiu viename įraše, bet peržvelgus nuotraukų kiekį apsigalvojau. Taigi šį kartą pristatau labiausiai į rytus nutolusią Riomaggiore, pirmąją mūsų stotelę. Nuo jo ir patogiausia pradėti pažintį su vietove. Ant stačių uolų įsikūrusiame miestelyje gatves ir gatveles pakeičia laiptai ir laipteliai. Mirguliuoja ant uolų sutūpę spalvoti namukai žaliomis langinėmis. Plevėsuoja vėliavėlės. Žvejai snaudžia ryškiose valtyse. Nosį vilioja restoranų kvapai. Skamba bažnyčios varpai. 
Pirmas įspūdis visuomet stipriausias. Viskas daug gražiau nei įsivaizdavau. 


1 comment:

  1. O Dieve, kaip nuostabu! Siauros gatvelės, aikštės, spalvos, jūra...Noriu į Italiją. Vėl :)Cinque Terre seniai yra mano svajonių sąraše. Pasakok,pasakok kuo greičiau :))) Nors per tavo įspūdžius ir nuotraukas akimirkai ten nukeliausiu :)

    ReplyDelete