Tuesday, 12 July 2011

Svečiuose pas karalienę - Windsor CastleVindzoro (Windsor) pilies pavadinimas kilęs nuo žodžio Wyndleshora ("Vingiuoti krantai"). Rymo ji ant Temzės kranto, Berkšyro grafystėje Vindzoro miestelyje, apie 30 km į vakarus nuo Londono. Tai pati didžiausia ir seniausia nuolat gyvenama pilis pasaulyje ir žinoma mėgiamiausia dabartinės Anglijos karalienės Elžbietos II rezidencija. Jos Didenybė Vindzore gyvena du kartus į metus: balandžio ir birželio mėnesiais.Pilis buvo statoma pagal klasikines europines tradicijas: pradžioje buvo supilta dirbtinė kalva, ant jos pastatytas centrinis bokštas - donžonas arba citadelė, kurį laiką ir buvusi visa pilis. Vėliau aplink kalvą buvo iškastas gynybinis griovys, aplink kurį dar pastatytos dvi lygiagrečios sienos. Kadangi apsauginiame griovyje vanduo nesilaikydavo ir per gruntą pastoviai nutekėdavo į Temzę, jau mūsų laikais jame buvo įveistas nuostabus sodas.Šiandien pilies kompleksą sudaro trys dalys: Apatinis, Vidurinis ir Aukštinis kiemai, kurių kiekvienas apjuostas sienomis su bokštais. Visi vartai veda į Vidurinį kiemą, kuriame randasi Apvalusis bokštas. Jo aukštis 45 metrai, o į viršų veda 220 laiptelių. Šiandien tai apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas. Kai karalienė lankosi pilyje, Apvaliajame bokšte pakeliamas jos asmeninis standartas. Bokštas įžymus dar ir tuo, kad prie karaliaus Eduardo II čia rinkdavosi apvaliojo stalo riteriai. Apvaliojo bokšto viršuje yra pristatyta varpinė, kurioje kabo Sevastopolio varpas, XVIII amžiuje nulietas Maskvoje, o XIX amžiuje po Krymo karo atitekęs anglams. Juo skambinama tik tada, kai miršta Britanijos monarchas.
Rytiniame pilies kieme, kuris vadinamas Viršutiniu, randasi 2-jų dalių asmeniniai karalienės Elizabetes II apartamentai (Turistai čia neįleidžiami).Žemutiniame kieme stovi Sent Džordžo varpinė - anglų gotikos šedevras, ir "Vidzoro pasaga" - pusračiu sustatyti tarnų namai. Varpinėje, kaip taisyklė, vyksta karališkos šeimos narių vestuvės. Čia palaidota ir dauguma žymiausių Anglijos monarchų.Nuo pilies bokštų galimas pasidairyti po Didįjį Vindzoro parką. Anksčiau tai buvo karališkieji medžioklės plotai. XVII amžiaus pabaigoje parke buvo nutiestas 3 mylių ilgio takas pasivaikščiojimams.
Anglijos karalienės sodai kiek stebina paprastumu, juose nėra jokio paradinio blizgesio ir prabangos. Paprastoje akmeninėje estradoje reguliariai koncertuoja karalienės gvardijos orkestras. Sodo pagražinimuose kartojasi Keliaraiščio ordino žvaigždės motyvas, kuris ir buvo čia įsteigtas.
Tarptautinis Hitrou aerouostas randasi už keleto kilometrų, tad virš pilies nuolat kaukia kylantys ar besileidžiantys lėktuvai. Kai karalienės paprašė aerouoste leisti tiesti papildomą pakilimo taką, leidimą ji davė. Tačiau kažin ar būtų davusi, jei būtų žinojusi, kad lėktuvai kils tiesiai jai virš galvos.
Šiandien Vindzoro pilis yra tikras Aglijos turizmo centras, kiekvienais metais ją pamatyti iš viso pasaulio suvažiuoja milijonai turistų. Daugiausia kažkodėl indų su nesuskaičiuojamomis šeimomis. Kartais tenka eilėje pastovėti net visą valandą, norint patekti vidun.

Šaltinis: http://www.farwater.eu/windsor.htm
Nuotraukos mano.4 comments:

  1. Pilys, rūmai... Tai stebuklai, kuriame mielai gyvenčiau. Atgaiva sielai ir akims...

    ReplyDelete
  2. Tai jau taip... Siais laikais tokios prabangos nebestato. Net ir tie patys turtingiausi. Viskas minimalizmas.

    ReplyDelete
  3. Niekada nebūčiau pagalvojus, kad 21 amžiaus karalienė gyventų pilyje, nors ir 2 mėnesiams O.o

    ReplyDelete