Saturday, 14 March 2015

You become real


 'You become. It takes a long time. That's why it doesn't happen often to people who break easily, or have sharp edges, or who have to be carefully kept. Generally, by the time you are Real, most of your hair has been loved off, and your eyes drop out and you get loose in the joints and very shabby. But these things don't matter at all, because once you are Real you can't be ugly, except to people who don't understand.' Margery Williams 'Velveteen Rabbit'. 
Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad visa mūsų kelionė čia yra tam, kad taptume tuo kuo esame, kad taptume tikri. Aš nesuprantu daugybės dalykų ir nežinau kodėl būtent jie man atsitinka. Kai kurie sako, kad mūsų mintys tikrai kuria gyvenimą. Galbūt tai tiesa. Vieni žmonės mane moko nemeluoti, kiti neteisti, treti priimti viską kaip yra. Jie ateina ir išeina. O kai kurie pasilieka. 

Iš tikrųjų, gyvenimas labai banalus. Meilė yra laimė. Ir ne tada, kai tu tikiesi meilės iš kitų, bandai jos gauti ar iššsireikalauti. Bet tada, kai tu myli nepaisant nieko ir nešiojiesi tą jausmą, kas benutiktų. Kai tu laisvai ją duoti ir nesitiki nieko atgal, nes vien nuo to jautiesi laimingas. Ir tikriausiai tai vienintelis dalykas, kuris iš tiesų tau priklauso. 

Aš nežinau kokia yra gyvenimo sistema ir kodėl ji veikia būtent taip. Kodėl liūdniausią naktį gaunų žinutę nuo žmogaus, kuris netyčia važiuoja pro šalį? Kodėl įsuku būtent į to pastato, kur žiūrėjau daug kartų garažą, nes kažkas pasirodo ten gyvena? Kodėl netikėtai gaunu itin nukainotą bileitą į operą, kurią seniai norėjau pažiūrėti? Kodėl gyvenu ten, kur visada norėjau gyventi ir matau vaizdą pro langą, kurį visada norėjau matyti? Kodėl gaunu galimybę ištaisyti klaidas? Ir kodėl nutinka arba nenutinka daugybė kitų dalykų. 

Kai 6-tą ryto žiūriu į saulėtekį ten, kur jau daug kartų žiūrėjau į jį mintyse, negaliu pasikalbėti su absoliučiai niekuo, nes visi dar miega. Suprantu, kad viskas, ką turiu čia ir dabar esu tik aš. Tai kartu ramina ir baugina. Bet žinau, kad viskas bus gerai.  Man nutiks daugybė dalykų ir viskas bus būtent taip kaip reikia. 

Tada ateina rytas, išlenda saulė, prabunda paukščiai ir nebelieka tamsos. Nei už lango, nei širdyje. 
A few times in my life I've had moments of absolute clarity, when for a few brief seconds the silence drowns out the noise and I can feel rather than think, and things seem so sharp. And the world seems so fresh as though it had all just come into existence. I can never make these moments last. I cling to them, but like everything, they fade. I have lived my life on these moments. They pull me back to the present, and I realize that everything is exactly the way it was meant to be. Single Man (The movie 2009)

1 comment:

  1. Tavo tekstai tokie paprasti, tokie suprantami ir tuo pačiu taip išjausti širdimi :)
    Labai gera paskaityti :)

    ReplyDelete