Sunday, 12 May 2013

Naujausi gurmaniški patyrimai

Pastarajį mėnesį kažkaip labai jau dažnai nevalgiau namie. Ką jau čia slėpti, tiesą sakant labai retai valgiau namie... Todėl puiki proga pasidalinti mano šviežiausiais gastronominiais džiaugsmais. 

L'atelier Joel Robuchon

Labai išgirtas ir prirekomenduotas Michelin restoranas, kuriame žinoma porcijos tokios, kur reikia maisto ieškot su mikroskopu. Tačiau kai kulinarija tampa meno forma, ne skrandžio prisikimšti į tokias vietas ir einama. Džiaugsmas skonio receptoriams ir liūdesys piniginei. Man labai patiko žaliuojanti siena ir atvira virtuvė, kur be galo švariai ir preciziškai virėjai dėliojo maistą į lėkštutes. Be to sėdint prie baro labai smagu paplepėti su barmenais, kurie neišpasakytai draugiški, patars, parekomenduos... Tik klausk. 


Blue Elephant

Restoranas nukeliantis tiesiai į Tailandą. Pradedant pompastišku įėjimu su minkštasuoliais ir baigiant egzotiškais desertais. Ką jau bekalbėti apie barą, primenantį gigantišką auksinį laivą. Padavėjos taipogi kaip ir pridera autentiškai apsirėdžiusios. Visa ši Azija neseniai persikėlė iš Fullham į Imperial Wharf. Kiek girdėjau ankstesnėje vietoje žalumos buvo dar daugiau, tačiau ir čia netrūksta įvairiausių tropinių augalų ir orchidėjų. Nepamirškime ir maisto, o ypač desertų, kurie tikrai nenuvylė.  


Gilgamesh

Didžiulį plotą Camden Town'e užimantis Asian Fusion restoranas, visur kur tik įmanoma dekoruotas mediniais raižiniais, nuo kolonų iki kėdžių. Meniu galima aptikti sushi, curries, tempura ir kitokių rytietiškų įdomybių, nepriklausomai nuo šalies. Sashimi pavyzdžiui atnešama dūmijančioje lėkštėje, kas manau sukelia žmonėms įvairias reakcijas. Man pavyzdžiui sukėlė isterišką juoką, kad net valgytojai nuo kitų stalų atsisuko. Atsiprašau žinoma, bet dūmijo, tarsi iš kokio raganos katilo. Kaip man reikėjo reaguoti? 
Už tai labai įsimintina vakarienė su įdomiais pokalbiais apie gyvenimą. O dar ta Lemon Grass brulee... Dar iki dabar skonį prisimenu. 

1 comment:

  1. Labai jau gražiai tos vietelės nuotraukose atrodo, gerai, kad skaitau jau pavalgiusi, tai bent skrandžio neerzina ir seilės nesikaupia. :)

    ReplyDelete