Monday, 14 January 2013

Arabiškas sekmadienis

Kažkaip mano sekmadienis sukosi apie arabišką tematiką. O pirmadienį taip gražiai už lango sninga. Žiūriu ir šypsausi.

Filmas ARGO

Labai rekomenduoju. Nežinau ar kada taip sėdėjau ant kėdės krašto sugniaužus kumščius laukdama kaip čia bus, kaip viskas baigsis? Nors pabaigą ir šiaip visi žino. Juk pagrįstas tikrais faktais. Jei blogai būtų baigęsi, nieks to filmo nekurtų. Bet vistiek, kiek dramos ir įtampos. Aišku kaip gi Hollywoodas nepridės šiek tiek dramatizmo nuo savęs?
 

Kas nežinot scenarijaus - veiksmas sukasi apie šešis US ambasados darbuotojus, bandančius pabėgti iš Teherano 1979-ųjų revoliucijos metu. Žinoma įsikiša CIA, su pagrindiniu herojumi priešaky ir nerealiu planu, kad jie visi apsimes Kanadiečiais, ieškančiais vietos kurti fantastiniam filmui.
-Do you have any better bad ideas?
-This is the best bad idea so far, sir
Kad ir kaip būtų sunku patikėti, šis absurdiškai planas pavyksta. Arba tais laikais nebuvo sistemos registruojančius atvykstančius į šalį, arba jiems paprasčiausiai pasisekė. Niekaip nesupratau, kaip jie praslydo pasakę, kad atvyko pries dvi dienas ir niekam nekilo įtarimas, kad jie visi alei vieno 'pametę' atvykimo korteles.
Benas Afflecas įrodė, kad jis ne tik just a pretty face, bet dar ir geras režisierius. Nors filmas nominuotas Oskarams, pats Benas režisierių sąraše buvo pamirštas. Kokia sensasija ir nesusipratimas, plačiai aptarinėjami spaudoje. Na bent jau porą Golden Globes susišlavė, vis šis tas. Gal labai neliūdės, tuo labiau, kada gal dar ir kokį Oskarą gaus.
Ir šiaip man patiko ta visa 70-ųjų atmosfera su vintage stiliumi. Taigi dar kartą rekomenduoju. Gal kas nors matėt?

Momo Restoranas
 

Na šį kart tai norėčiau jau pasisakyti. Paprastai esu labai kantri ir nesiskundžiu jei net ir maistas būna truputį atšąlęs, neskanus ar kokie kiti menki nesklandumai. Bet kai prieš katastrofišką balanganą neįmanoma užmerkti akių, tai tylėti jau sunku. Jei jie stengėsi čia pasiekti Maroko turgaus atmosferą, tai manau jiems dar ir kaip pavyko. Įtariu, kad menedžeris būtent tokiu principu ir tvarkosi. Jokios sistemos, jokio organizuotumo, neaišku kas aptarnauja mūsų staliuką, vis pasirodo nauji, vienas už kitą labiau sutrikę, padavėjai. Ko paprašai - neatneša, atneša ko neprašai. Kelis kartus bandė mums įteikti kažkieno kito lėkštes. Maistą atnešė ne visiems kartu. Du žmonės jau baigė valgyti, o kiti du tik tada sulaukė savo patiekalų. Tai teko draugiškai dalintis, negi varvins seilę?  Vandens negalėjom prisiprašyt... Žodžiu, glamūriniu tituluojamas restoranas galėtų bent į personalo apmokymą investuoti, bet tikriausiai investuoja į kokius nors dizainerių švarkus. Padavėjai atrodė geriau nei lankytojai, tarsi nuo podiumo nulipę. O dar pridėkim nuolat stressed out hostess, kuri net drebėdavo nuo kiekvieno prašymo, tarsi užkrautum jai kažkokią neįveikiamą užduotį. Paprašėm, kad perkeltų mus prie kito staliuko, nes ten kur sėdėjoms pūtė skersvėjis. Kaip tik tuo tarpu priėjo padavėja ir bandė priimti užsakymą. Staiga užvirė ilgiausia diskusija ir imti užsakymą dabar ar kai nusikraustysim kitur. Netrumpai ten tarėsi, mat padavėja vistiek atkakliai norėjo imt užsakymą, hostess galiausiai ją nuvijo šalin ir nuėjo ruošt mūsų naujo stalo. Jokio net minimalaus supratimo kaip elgtis prieš klientus. Tikriausiai nereikia net minėti, kad maisto laukėm visą amžinybę.
Be abejo servise charge jau iš karto įskaičiuotas. Už tokį turgų dar turėtų atsiprašyt, o ne arbatpinigius rinkt. Galvojau, gal man čia vienai pasirodė... Bet pasiskaičiau Time Out reviews, tai vos ne kas antras rašo, kad nebegrįš. Aš manau taip pat ne. Laimei Londone restoranų kiek tik nori. Iš tikrųjų tai gaila, nes interjeras man labai patiko ir visa aplinka labai jauki. Maistas irgi neblogas. Na bet kuskusas vistiek yra kuskusas. Labai čia juo nenustebinsi. Man iš tiesų tikriausiai marokietiški starteriai patinka labiau nei pagrindiniai patiekalai. Vien tik juos galėčiau valgyti.
O šiaip tai kadangi buvau su seniai nematytais draugais, tai vistiek labai smagiai praleidau laiką. Svarbiau buvo paplepėti ir, kad netūktų vyno.

7 comments:

 1. mh, ARGO ir mums, Briuselyje, labai patiko. Lygiai taip pat sėdėjom ant kėdės krašto ir pergyvenom, kad tik spėtų tie diplomatai patekti į lėktuvą, kad tik tas lėktuvas spėtų pakilti ir fiu... jiems pavyko ;)

  Man asmeniškai, net labiau patiko už naują Bondą. Jokių bereikalingų lakstymų, šaudymų ir gaudymų. Ramiai užkelta įtampa ;) Liuks, pastatytas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nors naujo Bondo nemaciau, bet manau galiu isivaizduoti. Atsimenu per viena Bonda vos neuzmigau. :)

   Delete
 2. Į ARGO labai jau įtariai žiūrėjau, nes kažkaip pasirodė, kad per treilerį parodė beveik visą siužetą. negaliu pakęsti, kai žiūri treilerį, atrodo wow, viskas taip įdomu, o tada pasižiūri filmą ir supranti, kad visos geriausios vietos buvo parodytos per reklaminį klipuką. Bet įkalbėjai, pažiūrėsiu ir visą filmą kurią dieną.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tikiuosi nenusivilsi. As jau ir turini parasiau. Tai isvis tau jokios dramos nebebus. :)

   Delete
  2. grr, vis dar laukiu, kol internete pasirodys geresnės kokybės video. Skaityti apie turinį nemaišo, čia labai toli nuo to, kai pamatai visą turinį treileryje :)

   Delete
 3. Man tave filme vis tiek nuostabiausia, kad jis paremtas tikra istorija, nes sugalvotas gelbėjimo planas visiškai avantiūristinis, kuris kiekvieną minutę galėjo pakibti ant plauko - tas puikiai parodyta filme.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Va butent. Tikrai neitiketina. Tikriausiai senesniais laikais lengviau buvo tokiom istorijom itikinti ir fantastiniais fimais ispudi padaryti. Apsauginiai net issizioje ziurejo i piesinukus su scenarijum. :))) Neisivaizduoju kaip dabartinem dienom jiems pavyktu taip pramukti. :)

   Delete