Sunday, 16 September 2012

Verdono kanjonas

Vis dar nepabaigiu dalintis įspūdžiais iš savo vasaros atostogų Provanse.
Dabar norėčiau truputėlį papasakoti ir parodyti Verdono kanjoną, kuris yra nerealaus grožio ir labai vertas dėmesio. Šis tarpeklis - didžiausias Europoje (apie 21 km ilgio ir iki 700 m gylio, tarpeklio plotis kinta vietomis nuo 6 iki 100 metrų pločio. Siauriausia jo vieta viršuje – 200 metrų, o plačiausia – kiek daugiau nei 1,5 km). 
Smagu ne tik jį pamatyti, bet ir iki jo važiuoti: kuo arčiau tarpeklio, tuo keliukai siauresni, o vingiai ir posūkai dažnesni. Na čia žinoma smagu tiems, kas nebijo aukščio. Man tiesą sakant nuo tų visų skardžių, posūkių ir prarajų susisuko galva, todėl net paprašiau sustoti ir leisti grynu oru pakvėpuoti. Vaizdai iš tiesų pasakiški. Net ir mane, jau daug visko mačiusią sužavėjo. Be to visur įrengtos specialios apžvalgos aikštelės, todėl galima stoti, grožėtis ir fotografuotis į valias. Nusileidus žemyn ežere (Lac de Ste Croix) laukia daug vandens pramogų. Įvairios kanojos, valtys, vandens dviračiai, kateriukai. Žodžiu pagal tingumo lygį. Mes išsinuomavom motorinę valtį, nes nebuvo ūpo nei minti, nei irkluoti. Gi ir taip karšta. 
Tikras smagumėlis. Plauki siauru tarpektiu, o ten kriokliukai nuo sienų varva. Verdono upė teka per gilų slėnį kreivomis uolomis ir kūgio pavidalo viršukalnėmis, todėl yra kur akis paganyti. Be to nemažai entuziastų gaminasi adrenaliną kabarodamiesi sienomis ir šokinėdami į vandenį nuo įvairaus ekstremalumo lygio iškyšulių. Jei šauna į galva (arba ši perkaista), galima žinoma ir iš valties pūkštelėti į vandenį. Ką mes labai smagiai ir padarėme. 
Va tokios ir turi būti atostogos.    8 comments:

 1. Neapsakomas grožis ir pojūčiai turėtų būti labai stiprūs :} Dedu varnelę prie sąrašo "privalau aplankyti" :}

  ReplyDelete
 2. Na va, ne man vienai pasirodė, kad ten gražu. :) Ir truputį ekstremalu vairuoti. :)

  ReplyDelete
 3. Klausyk, kaip gi tau taip pasiseseke, kad gali tiek keliauti? Baltas pavydas ❤

  www.rebekasbeautyworld.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aš manau, kad kiti keliauja dar daugiau. Bet taip, džiaugiuosi už gyvenimo suteiktas galimybes. :)

   Delete
 4. Aš irgi mačiau šitą grožį, tik keista, kad ežero vanduo nebuvo tokios spalvos..:) Galvoju, gal ne laiku važiavau (pavakary)...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pavakary tikriausiai patamsėja. Nors mes ten išbuvom iki kokių 7 vakaro, tai didelio skirtumo nepastebėjau. :)

   Delete