Monday, 8 August 2011

London is on Fire

Londonas tai jau tikrai liūdėti neleidžia. Savaitagalis buvo puikus. Kupinas įvykių, pažinčių ir malonių pasiplepėjimų. Moteriškas kažkoks beje. Buvau Coq D’argent, gaminau prancūzišką vištieną, buvau Auroj, kur vyko Made in Italy party (vieningai nutarėm, kad tas paty nothing special), ryte klausiausi operos, dar buvau maloniai kavos atsigerti Crouch Ende… O kas svarbiausia - prisipirkau batų. Dabar rutulioju mintį įsigyti kokią nors batų lentynėlę, nes batai jau niekur nebetelpa. Nelabai man patinka šis virusas. Ir kam man jų šitiek reikia? Bet buvo Sale, tai kaip nepirkti?
Na, o Londoną krečia įvykiai, gaisrai ir parduotuvių plėšimai. Praktiškai mano malonaus ir ramaus rajonėlio šiaurėje pašonėj. Visa laimė, kad pas mus nėra parduotuvių, kur galima ką nors vertingo pasivogti išdaužius langus. Labiausiai kenčia visokios shopping areas, kaip Wood Greenas ir Enfieldas. Gal ir nebūčiau čia apie tai ir rašiusi jei ne žymieji lietuviškos spaudos komentatoriai. Tokio briedo prisiskaičiau, kad griūk negyvas.
Iš pradžių trumpai apie esmę. Nušovė Londono policija tokį Duggan, kuris gal buvo gaujos vadeiva, o gal ir nebuvo. Tyrimas tęsiamas, aiškinasi visi kas į ką pirmas šovė ir kodėl jį nušovė… Bet štai atsirado dingstis sukilti visisiems nekokia reputacija garsėjančio rajono gyventojams ir atkeršyti. Ši nuostabi anarchinė idėja išplito, kaip vėjaraupiai po kitus rajonus. Pikti ant viso pasaulio paaugliai susibūrė į grupes beigi ėmėsi siaubti viską, kas po ranka pakliūna, mėtyti plytas, padeginėti ir kelti chaosą. Savo ruožtu šarvais ir skydais apsiginklavusi policija bandė atkurti tvarką, nors kai kas teigia, kad tos policijos kartais buvo gerokai per mažai. Na, o pagrindinis Tottenhamo būstinės vadovas apskritai atostogaut išvažiavo.

Lietuvių komentatoriai nebūtų gi savo srities profesionalai jei kiekvienu klausimu nepažertų išminties perlų. Štai prašom.  
 • Visus valkatas reikia susodint i kaliuzes ir baigsis bedos. anglija matai nebesusitvarko. lietuvai tegu sumoka - priims. ir gerokai pigiau kainuos. cia atidubasintu ir iseitu kaip nauji zmones kad ir po metu (galima šį pasiūlymą svarstyti seime, manau.)
 • Nieko tame londone nevyksta, kazkur, kazkas pahuliganino ir tiek. zmonem gyliai px kad te kazkoki ganksteri nukale, kuris kiso narkotikus jaunimui. As tik to jaunimo nesuprantu, gal te ju darbdavi nukale, kad taip darkosi, o gal seip is neturejimo ka veikti. Aisku viena, juodi, jie dauzo parduotuves ir jas plese, pasibaisetini! (malonu, kad žmogelis nemato prasmės rašyt Londonas iš didžiosios raidės ir šiaip nepergyvena dėl gramatinių klaidų).
 • Prie ko cia negrai, musulmonai, babajai ar zydai? Atsirado ne vienas treninguotas kaimo litovcas prisijunges prie savu treninguotu dauzanciu viska neissilavinusiu gyvuliu vien tam, kad savo seimai atitemptu nemokamu prekiu is isplestu parduotuviu. Ir siaip tuose rajonuose gyvena diduma lietuviu. (kiek žinau lietuviai gyvena labiau rytuose, Tottenham ir Brixton yra daugiau juodaodžių rajonai, bet gal koks lietuvaitis ir pasitaikė? Kas ten atpažins visus skarom prisidengusius).
 • Invalidas ramstosi lazda, impotentai savo impotencija dangsto nenutrukstamomis kalbomis apie seksa, idealoginiai " genuijai" savo idejas pastiprina aminklais, storuliu salies gyventojai raso begalines knygas apie sveika gyvenimo buda, na, o rasines riauses vyksta ten , kur daugiausiai nuo backos sukaujama apie tolerancija. (išskirtinai teisingas pasisakymas. Malonu rasti kažką panašaus gausybėje nesamonių).
 • Nuotraukose, tarp sulaikytojų, matosi negrai. Panašu, kad vyksta rasinis konfliktas tolerantiškoje Anglijoje. Matomai, jau bandoma baltaodžius iš Britanijos išvyti. Nežinia ar juoktis ar verkti. (Man tai atrodo čia ne tik rasinis konfliktas. Labiau gal demografinis. Mažas pajamas turinčios šeimos, vaikai be išsilavinimo, štai kas iš jų išauga vėliau. Net septynmečiai traukė kartu su vyresniaisiais broliukais ir sesutėm).
 • Nu va prisileidzia visokiu babaju paskui patys nesusitvarko, tolerancija dar vadinasi, shaudyt tokius, smukdo ekonomika o daugiau tai nieko, kodel ruskyne nera tokiu demonstraciju? (skaitytojas akivaizdžiai nesusipažinęs su terminu Babajai)
 • Šaunuoliai riaušininkai, duoda darbo statybininkams .Gal jų toks mentalitetas , laimingi vaikščioja tarp degėsių ir džiaugiasi kad gražu (šitas tai bent minties vingis).
 • Gerai, kad gyvenu Lietuvoje, istiesu tvarkingoje salyje, pas mus nera jokiu neramumu, puikiai praleidau savaitgali.... (cha cha, kaip gerai toj Lietuvoj).
Gal ta optimistine gaida ir baigsiu.

Tiesa, tai vis dėl to kiek juodaodžių matote nuotraukoje?

8 comments:

 1. Sveika. Aš čia truputį ne į temą komentarą mestelsiu, bet labai reikia tavo, kaip seniai čia gyvenančios lietuvaitės, patarimo. :)

  Panašu, kad būni įsitvirtinus ir gerokai prasimušusi šiame mieste. Gal norėtum (turėtum laiko) parašyti įrašą (gali trumpais faktais, papunkčiui) apie tai, kaip čia įsitvirtinai?? Skaičiau, kad dirbai padavėja (kaip ir aš dabar - manau, dauguma mūsų nuo to pradeda), tada skaičiau kitus tavo įrašus ir žavėjausi kelionių nuotraukom, istorijom, kur buvai ir ką veikei... Prašau, miela Laurute, parašyk, ką reikia dirbti ir kiek laiko gyventi šiame mieste (kokius asmeninius sugebėjimus turėti), kad vieną dieną galėtum mėgautis tokiu gyvenimu, kaip tavo.

  iš anksto labai ačiū.

  Vi.

  ReplyDelete
 2. Man tai labai patiko straipsnis popieriniam lryte. Skaitei? Pabaiga:

  Kaip ir prieš 26 metus, vakar buvo baiminamasi, kad neramumai išplis po kitus Londono rajonus.

  Tačiau taip nenutiko. Antai netoliese esančiame Seven Sisterso rajone buvo kiek ramiau.

  Tiesa, čia viename festivalyje dalyvavusi lietuvė Simona „Lietuvos rytui” pasakojo apie 22 val. vakaro sunkiai galėjusi susikalbėti su draugais.

  „Virš mūsų galvų zujo sraigtasparniai, o vėliau sužinojau, kad vykti namo naktiniu autobusu nepavyks – mat laikinai sustabdytas eismas”, – pasakojo lietuvė.

  Pasak Simonos, apie kaimynystėje vykstančias riaušes beveik niekas nekalbėjo. Tiesa, daugelis girdėjo apie nušautą jauną vyrą ir jo sužeistą pareigūną. („Daily Mail”, „Reuters”, LR)


  Na, griuk negyvas nuo tokios 'analizes'!!!

  ReplyDelete
 3. Cha cha... Delfi irgi puikų straipsnį sukurpė iš trijų sakinių, kad neva čia nieko tokio. O iš kur pas tave popierinis Lietuvos Rytas? Beje mano pažįstami gyvena Tottenhame (ne lietuviai), tai sakė irgi nieko negirdėjo, net sirenų. Tu va galėtum LR paraportuoti. Akivaizdžiai geresnė liudininkė. :)

  ReplyDelete
 4. Vi, gerai parašysiu truputį vėliau. Tik aš nepasiekiau kažko nerealaus, neįmanomo ar nieko įspūdingo. Mano dauguma pažįstamų lietuvių turi gerus darbus ir panašiai gyvena. Turbūt priklauso, ko žmonės nori iš gyvenimo ir ko siekia. Parašysiu plačiau apie savo istoriją būtinai. :)

  ReplyDelete
 5. Laura - vakar ir uzvakar darbe kiek uzeidavau i kolektyvo kambari, tiek maciau per TV vis rodant reportazus is ivykiu vietos. Baisiai viskas atrodo:(
  Ale bile Lietuvos Rytas nusviete ivykius kaip eilini pasistumdyma;D
  O zinok apie isitvirtinima ir man idomu butu paskaityti:) Kaip isvykusiai is LT man visos tokios istorijos idomu:)

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Popierinis is puslapio. Ten desinej taigi popierinis. Nepopieriniam nebebuvo Simonos.

  Jo, galejo man paskambinti. Sianakt irgi linksma buvo - sirenos sirenos, trinksejimai kazkokie, riksmai, sauksmai, keiksmai. Toks ispudis, kad aplinkiniu turku parduotuviu savininkai neighbourhood watch dare ir 'riausininkus' vaike. Bet cia tik teorija.

  Beje, kasryt einu pro toki Christian youth center, kur va tokie su hoodies paprastai buriuojasi. Tai isvartyta ju tvora. Liko kalnas plytu. Na taip tik kompiuteriu parduotuviu vitrinom dauzyt. Lyg tycia :)

  ReplyDelete
 8. Laurut ir aš norėčiau TAVO istorijos... :)

  ReplyDelete